7 Ocak 2016 Perşembe

Güle güle 2015, Hoşgelesin 2016...

Tam 1 sene olmuş bloga yazı yazmayalı, eskisi gibi dostların sayfalarını ziyaret edip okumayalı...
Kendi adıma üniversitedeki düzenli işimden ayrılmam bu kopuşun en büyük nedeni aslında çünkü sabah daha yolda düşünürdüm içimden taşan paylaşmak istediklerimi hemen yazıya dökme ihtiyacını ve saat 09:00 da masamın başına kurulur kurulmaz başlardım klavyenin tuşlarına basmaya.. Şimdi bilgisayarım yine hep kucağımda ama hep yetiştirilmesi gereken işler ve artık bakılması gereken iki kızım var hayatımda. Yine de bunlar hep bahane biliyorum insan sevdiği şeye vakit ayırmayı bilmeli şu 3 günlük dünyada :)


Bu sene ilk defa yeni yıla girerken kendime yapılacaklar listesi hazırladım bu listenin en başına da bloguma geri dönmeyi ekledim, çünkü burası benim anılarım, günlüğüm, büyüme sancılarımı, telaşlarımı, mutluluklarımı, kaygılarımı paylaştığım hatıra defterim... Belki yine sık yazamam ama sen hep ol burada düşlerdenizim, düşlerimin, hayallerimin gerçek olduğu yerim...
Evet gelelim sebebi dönüşümüze yani 2015 yılının muhakemesini yapmaya...
2014 yılı tam bizlere veda ederken canımın bir diğer yarısı minik İpek'imizi kollarıma bıraktı büyük bir sevinç ve mutlulukla ama nereden bilecektim ki bu büyük mutluluğun 2015 yılının daha ilk günlerinde canımın parçası, çocukluğumun yarısı Canım Anneannemi aramızdan almasıyla büyük bir üzüntüye bırakacağını. İsmini İpek'ime göbek adı olarak koyduğum GÜLDANE'me İpek'imi bir kere bile gösterememenin acısı hala taptaze içimde ve sanırım hiç de geçmeyecek... Sonra 2015 yılında günler günleri kovaladı Haziran ayında doğup büyüdüğüm avrupa yakasını bırakıp anadolu yakasına taşındım ve çok şükür annem-ablam-kardeşimle dipdibe yeni bir yaşam kurdum. Tabii buarada Nil'imiz okul değiştirdi, onun büyüme sancıları, İpek'imin ilk senesi derken çok şükür genel anlamda sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirdik...
Şimdi sana gelelim 2016 :)
Bu sene yine ilk istediğim şey sağlık, ardından yuvamda huzur, mutluluk, kızlarımın şen kahkahalarla büyüdüklerini de gösterirsen bana işte daha ne isterim bundan başka :)
Ama tabii biliyorsun ki bende hayaller, istekler bitmez, tükenmez gönlümden geçeni biliyorsun yeni yıl yeni bir heyecan getirsin hayatıma, kızlarıma daha güzel bir geleceğin kapılarını, bana da altın bileziğimi yeniden koluma takma imkanını sağlasın, sağlasın ki hayatıma giren Mutlu Masal Kahramanlarımın yanı sıra bende kızlarımın geleceği üzerinde kahraman olayım :)
Tüm insanlık, ülkem ve ailem için güzellikler getir 2016...
Hoşgeldin...

1 yorum:

Deniz dedi ki...

Başınız sağolsun... Minik de büyümüş. Mutlu seneler