16 Ocak 2017 Pazartesi

Samos Adası notları / Yunanistan

Takvimler 2014 yılının son dönemecine girerken o sene Ekim ayına denk gelen Kurban Bayramı tatili için rotayı küçük ve şirin bir Yunan adası olan Sisam'a çevirdik. O dönem İpek Böceğimize hamile olduğumdan ve uçağa binmem yasaklandığından dolayı bizim için en cazip yer burasıydı.
Sisam adası sayesinde hem yazın son demlerini yaşayabilecek, hem hamileliğim için bir tehlike oluşturmayacak, hem birbirinden lezzetli deniz ürünleri yiyebilecek hem de Nil kuzumuzu İstanbul'da bırakarak anne-baba olarak çocuksuz bir tatil geçirecektik :)
Sisam adası Yunanlıların deyimiyle Samos adası Yunanistan'da, Ege Denizi'nde, Dilek Yarımadası'nın karşısında bulunuyor ve Aydın'ın Kuşadası ilçesinden hareket eden günlük seferlerle yaklaşık 1.5 saatte bu adaya ulaşılabiliyor.
Ada gittiğimiz mevsim açısından turistlerden arınmış ve huzurlu bir sessizliğe bürünmüştü. Doyasıya kitap okuduğumuz, dinlendiğimiz ve gerçekten akşam üzeri de oturduğumuz sofralarda birbirinden lezzetli meze ve deniz mahsüllerine doyduğumuz bir tatildi. 
Lemonakie beach, Kokkari beach ve Psili Ammos plajı gezip keyifli saatler geçirdiğimiz bu huzur adasında sayıların babası Pisagor'un doğduğunu da belirtmeden geçmeyelim :)
Hepimiz için keyifli haftalar...

Bu da İpek böceğine 7 aylık hamile ben :)


Hiç yorum yok: