24 Ocak 2017 Salı

Çikolataya doyduran kurabiye :)

Malum şu an yarı yıl tatilindeyiz.
Hem havaların oldukça soğuk oluşu ve hem de güvenlik kaygılarımız nedeniyle bu sene gönlümüzce bir tatil dönemi geçiremesek de mümkün olduğunca evde geçirdiğimiz zamanı eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz kızlarımla...
Artık kız çocuğu olmalarından mı, anneleri yemek yapmayı çok sevdiğinden mi yoksa koy karıştır süsle faaliyetlerini renkli bulduklarından mı bilmem bizim kızlar mutfakta bir şeyler yapmaya bayılıyorlar.
Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da yağan ve bizleri günlerce evlere esir eden kar yağışı sırasında biz de ne yapalım derken nette harika bir tarifle karşılaştık. Sadece 3 malzeme ile yaptığınız bu güzel kurabiye ile gerçekten hem çok keyifli vakit geçirdik, hem de kızların sütlerinin yanına güzel bir atıştırmalık üretmiş olduk :)

3 malzemeli kurabiye
 1 su bardağı un
1 yumurta
3 yemek kaşığı nutella

Biz tüm malzemeyi kaşıklarla karıştırdık, baktığımız başka bir tarifte karıştırdıktan sonra yarım saat buzdolabında hamuru dinlendirin diyordu ama bizim kızların buna sabrı olmadı :)
Karıştırdığımız hamurdan parçalar alarak yağlı kağıda dizdik ve 175 derecede 15 dakika pişirdik. Piştikçe yumuşayan ve kendini salan hamurumuz sayesinde oldukça büyük ve lezzetli kurabiyelerimiz oldu sonunda :)

...AFİYET OLSUN...Hiç yorum yok: