30 Haziran 2011 Perşembe

HAYALLER GERÇEK OLDU :)

Bugün başta ulaşılması zor ama sonra yakalayıp sıkı sıkıya sarıldığım hayallerim var sayfamda ve tabii benden tazecik haberler :)
Beni takip edenlerin yakından bildiği gibi hatta 2010 yılının sonlarında yazımını bitirmek için blogumdan ve sizlerden ayrı kaldığım doktora tezimi geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde, 4.5 senelik emeğimin eseri olarak bitirmiş bulunmaktayım... Mayıs ayında girdiğim doktora sınavında başarılı bulunarak "DOKTOR" oldum :)
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde başlayan lisans eğitimimi yüksek lisans ve doktora ile de taçlandırarak anne ve babamın yüzlerini güldürdüğüm ve ilk hayalim olan doktora sonucuna ulaştığım için mutluyum :)Sıra geldi ikinci hayalime bu da hayatımın anlamı minik kızımdan sonra oluşan ve hepinizin bildiği fotoğraf tutkum :)
Doktoramın bitmesi ile birlikte kendimi bir yol ayrımında buldum bir yanda 6 senelik akademik kariyerim bir yanda ise heyecanla ve büyük bir özveriyle yarattığım Mutlu Masal'ım...
Günlerce hatta haftalarca süren düşünceler, istişareler ve aile içinde aranan manevi desteklerin sonunda doktor olarak mesleğimde edindiğim tecrübeyi kendime bir altın bilezik yapıp koluma takarak, 2005 yılının Ocak ayından beri sürdürdüğüm akademik kariyerime nokta koyarak çalışma hayatımı MUTLU MASAL PHOTOGRAPHY ile fotoğraflarla hikayeler anlatarak, hepinizin mutlu anlarına tanıklık ederek sürdüreceğimi bildirmek istiyorum :)
Biraz korkarak ama daha çok heyecan ve başarma arzusuyla çıktığım bu yolda herzaman olduğu gibi yine pozitif yorum ve mesajlarınızla beni yalnız bırakmayacağınızı biliyor ve kimbilir belki bir gün sizin de masalınızın mutlu sonunu birlikte yazarız diyorum :)

24 yorum:

Adsız dedi ki...

Harikasın tebriklerrr, demek ki yalnız değilmişim ve tez yazan bir blogger daha varmış. Çok mutlu oldum adına, eminim müthiş bir yük kalkmıştır omuzlarından. Dilerim diğer bütün hayallerin de gerçek olur. Diploma için de artık darısı başıma diyorum:D

Hande dedi ki...

Nilaycım, kendini daha çok mutlu hissettiğin alana yönelmen çook güzel. Senin adına çok sevindim canım :))

Adsız dedi ki...

Çok tebrikler Nilay..

Hülya Polat dedi ki...

başarılarrr ! nasıl bir mutluluk kim bilir :)ohhh 2 tane birden altın bilerziğiniz oldu ne hoş! tebriklerrr

Vijdan dedi ki...

Nilaycığım süpersin :)
Tüm güzellikler seninle olsun :))
Mutlu masalı seçmene çok sevindim :)
Nilcikle birlikte keyifli güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle..
Sevgiler

yemekbiraşk dedi ki...

candan tebrik ediyorum..
sevgiler

Unknown dedi ki...

bravooo tebrikleerr, darısı başımaa :)))

GeCe dedi ki...

tebrik ederim canım bende ne zaman girdin acaba diye merak ediyordum, çok geçmiş olsun. Şimdi sevdiğin mesleği seçtiğin için eskisinden de başarılı olacağına inanıyorum, ikisini bir arada yaparken de gayet başarılıydın çünkü

Sayın KARACA dedi ki...

Ayyy inanmıyorummm Zoru başarmanın haklı gururu içinde ne kadar güzel haberler bunlar. Çok çok çok mutlu oldum senin için Nilaycım. Seçtiğin her yol sana başarıyı getirecektir işaallah :) Önemli olan senin mutluluğun ve kendi mutluluğunla aileni mutlu etmen olduğuna göre güzel bir karar verdiğini düşünüyorum. Tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Chilek dedi ki...

Allah utandırmasın Nilaycım, hayat ve evren hep destekcin olsun yürüdügün yolda:) Eminim ki şimdi yoğunlaşınca çok daha güzel işler çıkacaktır ortaya:))

Unknown dedi ki...

tebrik ediyorum hayatım seni :) çok çok mutlu oldum.Umarım hayatın boyunca her zaman istediklerine kavuşursun.çok çok öptümm :)

Leylak Dalı dedi ki...

Tebrikler. Daha nice başarılara ve mutluluklara imza atman dileğiyle...

bir güzel çift dedi ki...

Ne kadar güzel bir yazı,yürekten tebrik ediyorum seni...Anlatacağın,izleteceğin masalları heyecanla takip ediyor olacağız...sevgilerle...

annesiningülü dedi ki...

bin tebrik canım :D
yolun açıkkkk olsun :)

Selin Ergeçer dedi ki...

Umarım hakkında hayırlısı olur Nilaycım,hadi bakalım bol şans seninle oldun :))

Kirpikteki Gözyaşı dedi ki...

Tebrik ederim Nilay!!!Ne zorlu bir süreç!!! Yeni kararın hayırlı-uğurlu olsun:) Yolun hep açık olsun:) Sevgiler:)

elifkaan dedi ki...

canımm tebrik ederim tekrardan,senin mecburi hizmet Didim'e çıktı galiba:)))))) beni de götür..

ceydabural dedi ki...

öncelikle tebrik ederim :)
hayırlısı olsun senin için

Güngör Ekinci Saglik dedi ki...

Canım tebrik ederim.Hayırlı olsun. Yıldızın hep yükselsin. sevgiler.
iyi tatiller ayrıca.

Tuğra'nın Annesi Emine dedi ki...

Terik ederim canım. O güzel yüreğindeki heyecan ve mutluluk hiç bitmesin.
Yolun açık olsun diyor, yeni masalları heyecanla bekliyorum.
Sevgiler...

birdelisevda dedi ki...

Aynı zamanda bir başarı hikayesi bu. Tebrikler.

sine'mden dedi ki...

çok çok çoookkk tebrikler canım,hepsi için,hatta olacaklar için de :))

çeşnici Handan dedi ki...

Nilaycığım çok çok tebrik ederim. Başladığın tüm işlerin böyle güzel başarılı sonuçlar versin. Kendine çizdiğin iş hayatında da tüm başarılar ve mutluluklar senin olsun. Ceren de ben de seni kutluyoruz.

Yeşim dedi ki...

Çoook sevindim canım tebrik ederim :) Bundan sonraki başarılarına da tanıklık etmek dileğiyle :)