9 Şubat 2017 Perşembe

Gri renkle gelen spor şıklık

Aslında tam bir beyaz tutkunuyumdur ben dekorasyonda. Her yerin aydınlık olması parlaması, mekanın içine aldığı güneş ışığını sonuna kadar yansıtabilmesi önemlidir benim için. Bu nedenle de genellikle hep beyaz ve uçuk renkleri tercih etmişimdir ev ve oda dekorasyonlarımda (gerçi ilk evlendiğimizde home sweet home'umuz bangır bangır turuncuydu ya neyse, acemilik diyelim :))...
Bu yeni evimizde ise salon renkleri için beyaz, somon ve griyi tercih ettik. Başta tereddütle yaklaştığım gri rengine ise verdiği huzur, gösterdiği asalet ve spor şıklık için hayran kaldım.
Bugün de sizlere fikir olması açısından farklı renklerle de kombin edilmiş gri salon dekorasyon örnekleri sunuyorum. Dediğim gibi yaşam alanlarında hem spor hem de şıklık arayanlar için en uygun renk gri bence. Tabii ki bahsettiğim pudra gri olarak tanımlanan dekorasyonda ferahlık öğesini de içinde bulunduran bir ton. Zira hepimizin bildiği gri renk dekorasyonda pek tercih edilmeyen bulunduğu ortama ağırlık, kasvet ve karamsarlık yükleyen bir renk. Dolayısıyla dekorasyonda gri rengi kullanmayı düşünüyorsanız, onu iç açıcı renklerle kombinlemeyi unutmayın :)
Fotoğraflar: http://www.idealhome.co.uk

Hiç yorum yok: