21 Ocak 2013 Pazartesi

Dubai Notları

12.12.12'de Mutlu Masal'ım adına büyük başarı olarak adlandırdığım bir teklifle düğün çekimi için Dubai'de aldım soluğu ve ne zamandır gitmeyi planladığım Arabistan'ın dünyaya açılan turistik kentini gezme fırsatı buldum :)
Daha adımınızı atar atmaz kendinizi büyük bir inşaat şantiyesinin ortasında buluyor gibisiniz Dubai'de, çünkü Dubai yapılanması bitmemiş bir şehir gibi bir tarafta yüksek binaları bir tarafta ise bu binaların arasından yükselen inşaat gürültüleri ile hiç uyumayan, susmayan bir şehir :)
Genel görüntüsü ile sizi kendine hayran bırakan etkileyici yüksek ve gösterişli bina yapılarının yanı sıra 4 mevsim denize girme olanağı da beni Dubai'ye hayran bırakan bir başka yönü oldu. Denize girdikten sonra The Walk'ta yapılan yürüyüşte gününüzün güzel geçmesi için işin cabası :)

 
 
 
Dubai deyince gitmeden okuduğum forumlarda muhakkak Çöl Safari aktivitesine katılmam gerektiğini anlamıştım ve tabii özellikle akşam olanına. Sizi akşam üzeri otelinizden alan bir jeep çöle götürerek harika bir adrenalin coşkusundan sonra çölün ortasınsa kurulmuş olan bir eğlence çadırına bırakıyor.
 
 
 
 
 
Eğlence çadırında bir zenne ve bir dansöz gösterisi izlerken bir taraftan yöresel yemeklerden yiyebiliyor, bir taraftan da kına yaptırıp kendinize ve sevdiklerinize hediyelik eşya bakabiliyosunuz.
 
 
Çok sınırlı bir zaman dilimini Dubai'de geçirdiğimden tüm aktiviteleri ard arda yaptım ve çöl safarisinin ardından saat 22:30'da dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa'ya çıktım, yine forumlarda gece görülmesi tavsiye edilen binadan gerçekten ışıklı Dubai manzarası görülmeye değerdi :) Tabii Burj Khalifa önündeki su gösterileri de süperdi :)
 
 
828 metrelik yüksekliğe sahip olan bu müthiş binada 160 kat kullanılabilir niteliktedir. Binanın yaklaşık 150. kattan sonra geri kalan katları çelik olarak yapılmış, böylece bu özelliği ile bina dünyada ilk defa betonarme kütle üzerine çelik konstrüksiyonla devam edilen ilk bina özelliğini kazanmıştır.
 
 
 
 
 

Genel olarak çok beğenerek ve oldukça eğlenerek yaptığım Dubai gezimden güzel hatıralarla dönen ben, gitmek isteyen kişiler için 3-4 günlük harika bir tatil yeri olduğunu ama fazlasının sıkacağını belirtmek isterim :)

5 yorum:

annesiningülü dedi ki...

harika diyorum :)

İzler ve Yansımalar dedi ki...

Harika fotoğraflarla Dubai turu iyi geldi doğrusu..teşekkürler
ve tebrikler 'mutlu masal''a..

esenlikler dilerim..

Sayın KARACA dedi ki...

Zaten herşey tadında güzel oluyor. 3-4 günde yeter yani. Tabi ilk önce bi gidebilmek lazım :)) Fotoğrafların hepsi birbirinden güzel. Ne kadar şık ve şaşalı bir yer. Ayrıca düğün çekiminin postunuda bekliyoruz :))

Kuzzine dedi ki...

Bu yaz ben de gideceğim bir seminer için.Benimki de kısa süreliğine, sadece 3 gün...safariye gitme şansım olacağını zannetmiyorum ama umarım farklı bir şeyler yapabilirim.
sevgilerimle.

kalemperest dedi ki...

bu sıkıcı günüme heyecan kattın ;) fotoğraf süper!